Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Letošní úroda jablek je opravdu vydařená. Ocitli jste se jako mnozí další v záplavě tohoto ovoce? Nestíháte zpracovat vlastní zásoby a už vám známí nabízejí své přebytky? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli kladně, mohly by vám přijít vhod naše tipy na efektivní využití veškeré úrody.

Moštujeme, moštujeme a zase moštujeme

K nejzdravějším způsobům zpracování ovoce, ke kterému už nepotřebujete žádné další ingredience, patří rozhodně moštování. Pro výrobu moštu jsou perfektní především podzimní odrůdy jablek, které mají vyšší obsah cukru. Získáte tak výborné a zdravé pití. Skvěle vás osvěží a dodá vám velké množství vitamínů.

Zavařujeme, sušíme a pečeme

Komu se do moštování nechce, nebude muset dlouho přemýšlet nad dalšími způsoby, jak jablka využít. Pokud si chcete udělat zásoby na zimu, pusťte se do zavařování. Možností je opět více - zavařujeme především kompoty, ale zapomenout nesmíme ani na přesnídávky, ty ocení především děti. Zavařit můžete také nastrouhaná jablka, která později využijete jako náplň do pečení. Až budete péct jablečný závin, zavařená nastrouhaná jablka rozhodně přijdou vhod a celé pečení vám urychlí.

Pro milovníky sušeného ovoce je nadúroda jablek jedinečnou příležitosti pro vytvoření chutných zásob. Jablečné křížaly jsou skvělou svačinkou, která přijde kdykoli vhod.

Koho už ale mlsná honit začala, neměl by váhat a pustit se rovnou do pečení. Receptů na nejrůznější jablečné koláče, záviny a zákusky je spousta, záplava jablek rozhodně vybízí k experimentování.

A v neposlední řadě destilujeme :-)

Pro mnohé je nejoblíbenějším skupenstvím jablek to kapalné. Domácí jablkovice nikdy nepřijde nazmar. Pokud se na ni letos chystáte, dlouho neotálejte a začněte co nejdříve vytvářet kvas.


Až všechnu jablečnou úrodu zpracujete, měli byste začít myslet na příští rok. Starost o ovocné stromy a především o jabloně začíná právě na podzim. Kromě důkladné závlahy nezapomeňte ani na podzimní prořezávání stromků. Jabloně se vám za vaši péči odvděčí zase v další sezóně.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí