Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Letošní úroda jablek je opravdu vydařená. Ocitli jste se jako mnozí další v záplavě tohoto ovoce? Nestíháte zpracovat vlastní zásoby a už vám známí nabízejí své přebytky? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli kladně, mohly by vám přijít vhod naše tipy na efektivní využití veškeré úrody.

Moštujeme, moštujeme a zase moštujeme

K nejzdravějším způsobům zpracování ovoce, ke kterému už nepotřebujete žádné další ingredience, patří rozhodně moštování. Pro výrobu moštu jsou perfektní především podzimní odrůdy jablek, které mají vyšší obsah cukru. Získáte tak výborné a zdravé pití. Skvěle vás osvěží a dodá vám velké množství vitamínů.

Zavařujeme, sušíme a pečeme

Komu se do moštování nechce, nebude muset dlouho přemýšlet nad dalšími způsoby, jak jablka využít. Pokud si chcete udělat zásoby na zimu, pusťte se do zavařování. Možností je opět více - zavařujeme především kompoty, ale zapomenout nesmíme ani na přesnídávky, ty ocení především děti. Zavařit můžete také nastrouhaná jablka, která později využijete jako náplň do pečení. Až budete péct jablečný závin, zavařená nastrouhaná jablka rozhodně přijdou vhod a celé pečení vám urychlí.

Pro milovníky sušeného ovoce je nadúroda jablek jedinečnou příležitosti pro vytvoření chutných zásob. Jablečné křížaly jsou skvělou svačinkou, která přijde kdykoli vhod.

Koho už ale mlsná honit začala, neměl by váhat a pustit se rovnou do pečení. Receptů na nejrůznější jablečné koláče, záviny a zákusky je spousta, záplava jablek rozhodně vybízí k experimentování.

A v neposlední řadě destilujeme :-)

Pro mnohé je nejoblíbenějším skupenstvím jablek to kapalné. Domácí jablkovice nikdy nepřijde nazmar. Pokud se na ni letos chystáte, dlouho neotálejte a začněte co nejdříve vytvářet kvas.


Až všechnu jablečnou úrodu zpracujete, měli byste začít myslet na příští rok. Starost o ovocné stromy a především o jabloně začíná právě na podzim. Kromě důkladné závlahy nezapomeňte ani na podzimní prořezávání stromků. Jabloně se vám za vaši péči odvděčí zase v další sezóně.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Dubnová výsadba ovocných stromků

Dubnová výsadba ovocných stromků

Pokud jste se rozhodli v letošním roce zasadit ovocný strom, duben je pro tuto práci optimální. Další příležitost budete mít znovu v říjnu a listopadu, ale proč čekat tak dlouho, když vám nový stromek může růst a sílit celé jaro a léto? Víte, jak správně na to, aby stromek přežil a dobře se mu dařilo? Dáme vám pár rad, které by se vám mohly hodit a pomoct k co nejlepšímu výsledku.
Dubnová výsadba ovocných stromků
Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.
Březen - do skleníku vlezem
Únor - měsíc řezu

Únor - měsíc řezu

V únoru už nám obvykle počasí i zahrada začínají dávat nepatrné signály, že se blíží jaro. Někdy je to přesná předzvěst, někdy právě naopak a jaro se ještě dlouhé týdny neukáže. Ať už je to ale jakkoli, neměli bychom tyto první známky přicházejícího jara brát na lehkou váhu. Určitě bychom měli začít s přípravami a pustit se do ořezávání stromků a keřů.
Únor - měsíc řezu