Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Duben na zahradě

Duben na zahradě

V lidových pranostikách se říká: „duben ještě tam budem“. Zíma na nás neustále vykukuje a máme tady doslova aprílové počasí. Každopádně půda už není promrzlá a některým rostlinkám se v tomto období daří skvěle. Co tedy zasadit na zahradu v tomto měsíci?

Zelenina

Je toho opravdu dost, co můžete v dubnu sadit. Nejlepší je si sazeničky připravit do malých truhlíků a postavit je v domečku na parapet, kde je dostatek světla. Záleží ale hlavně na teplotě. Pokud máte skleník, kde se teplota udržuje nad nulou, můžete sadit rovnou tam. Nejlépe se v tomto období daří kedlubnám, kapustě, brokolici, křenu a ke konci měsíce se můžete klidně pustit i do sázení zelí, květáku, póru a cibule.

Rostliny

Od druhé poloviny dubna začněte sázet všechny cibuloviny a hlíznaté rostliny. Patří sem například mečíky, frézie, jiřinky, některé druhy lilie a hlíznaté begonie.

Nezapomeňte ani na trvalky, jako jsou kopretiny, sasanky, astry a chryzantémy. Koncem měsíce můžete začít uvažovat klidně i o odolných letničkách, oblíbené jsou především třapalky a papulky.

Tráva a jiné okrasné rostliny

Plánujete obnovu stávajícího trávníku nebo chcete založit nový? Tak právě teď je ten správný čas! Ideální je také výsadba skalniček, okrasných trav, stromů a keřů.

TIP na závěr

Pokud si vyberete místo pro výsadbu, nezapomeňte ho dostatečně prohnojit, prokypřit a hezky srovnat. Musíte myslet také na důkladnou zálivku, aby rostlinky dobře zakořenily a nezůstaly suché. Jak poznáte, že je závlaha dostatečná? Jednoduše. Stačí vyčkat, než se sazeničky uchytí. Doporučujeme si pro sázení vybrat vhodné počasí. Parný den není ideální, a proto počkejte na večer nebo až bude zataženo.

Jak vidíte, na pěstování je toho v dubnu opravdu dost, záleží už je na vašem vkusu. Možností je nespočet. Pustíte se do pěstování zeleniny, vysazování rostlinek nebo obojí? Ať tak či onak, jsme v tom s vámi, vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí