Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Co dělat v září na zahradě

Co dělat v září na zahradě

Podzim už nám klepe na dveře a pro někoho konči radostné období. Je sice pravda, že jarní zahrádka, kdy se všechno probouzí k životu, vypadá mnohem veseleji, ale i podzim umí být krásně barevný. Pojďte společně s námi zakončit léto a připravte se na podzimní práci.

Jak to vypadá s trávníkem

V září si užijete jedno z posledních sekání v tomto roce. Jestli to je radostná zpráva, nebo ne, to už necháme na vás. Každopádně na jednu věc nezapomeňte, v tomto měsíci už není třeba více hnojit. Jen nesmíte posekanou trávu zapomenout shrabat a holá místa zasít, abyste na jaře měli pěkně zeleno. Na konci září pak využijte vhodnou dobu na vertikutací trávníku, aby se kořínky před zimou mohly pořádně nadechnout.

Co je potřeba sklidit

Když se řekne podzim, každého zahradníka napadnou jablka, hrušky a švestky. Aby taky ne, protože konečně přišel jejich čas sklizně. Čeká vás tedy pořádná práce, kterou si doporučujeme usnadnit vynálezy moderní doby, známé jako tzv. „sběrače ovoce“. Při sběru dobře vybírejte jen pěkné kousky, žádné potlučené nebo napadené hmyzem. Úrodu pak schovejte na chladné tmavé místo a čas od času ji zkontrolujte.

Máte na zahradě ořešák? Pokud už se vlašské oříšky vylupují a padají, přišel i na ně ten správný čas. Než se s nimi pustíte do pečení, nechejte je pořádné oschnout a odstraňte zelené slupky. A záleží už na vás, jestli se po nich hned zapráší, anebo si je necháte do zásoby na Vánoce.

Jak to vypadá s bylinkami

Čerstvých bylinek není nikdy dost, a to ani v zimě. Proto pokud pěstujete na zahradě jakékoliv trvalky, tak si je honem rychle přesaďte do truhlíku. Celoročně můžete pěstovat mátu, pažitku, šalvěj, rozmarýn nebo tymián.

Doufáme, že s blížícím se podzimem vám úsměv ze rtů nikam neuteče, ba naopak. Konečně si můžete užívat větší pohody a úrody, kterou jste přes léto tvrdě vypěstovali. Vaše Valmonky


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí