Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Chcete vysadit ovocné stromy? Máte poslední šanci!

Chcete vysadit ovocné stromy? Máte poslední šanci!

Zahrádkáři mají konečně pré! Jaro je tady a práce na zahradě začíná nabírat na obrátkách. O to více se musíte začít otáčet, pokud chcete vysadit ovocné stromky. Honem, rychle – je za pět dvanáct, stihněte to ještě před vegetačním obdobím! Poradíme vám, jak na to.

Kdy vysadit

Aby vám ovocné stromy daly krásné plody, za které by se nestyděl ani strýček Pompo, začněte je vysazovat v období vegetačního klidu. Toto období má dvě fáze. První je na podzim a druhé na jaře, které trvá přibližně do konce dubna. Pokud jste to nestihli v první vlně, máte teď nejvyšší čas.

Na co si dát pozor 

Určitě znáte sousedy, kteří ovocné stromy mají, ale s plody nejsou vůbec spokojení. Určitě nechcete jít po jejich stopách. Proto si jako první musíte sehnat opravdu špičkový školkařský materiál. Existuje několik znaků, podle kterých poznáte, zda je stromek opravdu v pořádku. Při nákupu zkontrolujte bohaté, pravidelné větvení a kořeny, které nesmí být zaschlé.

Jak vysadit

Hloubka jámy závisí na vaší půdě. Pokud je kvalitnější, bude vám stačit mělčí. Doporučujeme se ale orientovat i podle toho, jak byl stromek vysazen ve školce, ve které jste nakoupili.

Před samotnou výsadbou zastřihněte zlehka i kořeny a nechte strom pár hodin ve vodě. Při výsadbě také myslete na to, aby kůl zatlučený vedle stromu byl na jižní straně. Bude tak chránit kmen před slunečními paprsky. Substrát, kterým budete kořeny zasypávat se musí dostat i pod ně. Jakmile budete mít hotovo, hlínu pořádně ušlapejte a pečlivě zalijte vodou.

Neuděláte špatně, pokud kolem stromu vydlabete žlábek, kde se bude držet srážková voda. Nakonec opatrně stromek přivažte ke kůlu a pravidelně zalívejte a kypřete.

Závěrem

Nebudeme vám nalhávat, ideální čas pro výsadbu ovocných stromů byl na podzim. Pokud se ale budete držet postupu a nebudete zanedbávat zálivku, máte šanci na pořádnou úrodu. Budeme vám držet palce, tým Valmon.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí