Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Chcete pěstovat tulipány? Na nic nečekejte.

Chcete pěstovat tulipány? Na nic nečekejte.

Říkáte si, podzim je tady a s ním přichází čas odpočinku od zahradničení. Jenže ne tak úplně. Pokud chcete, aby vaše zahrada na jaře rozkvetla barevnými květy tulipánů, musíte vyhrnout rukávy a pustit se do práce. Možná to zní neuvěřitelně, ale cibuloviny potřebují dostatek času na zakořenění. S ničím proto neotálejte.

Čím začít

Je to velice jednoduché, první krok uděláte nákupem suchých květinových cibulek. Tady však dbejte na dobrý výběr. Zdravá cibulka se pozná podle toho, že je pevná a nemá na sobě jakékoliv známky plísně či jiného poškození. Jestliže by se vám na první pohled nezdály, raději je nekupujte a běžte se po nich poohlédnout do jiného obchodu. Mohlo by se totiž stát, že byste se snažili zbytečně.

Na co si dát pozor

Pro pěstování je důležité chytit ten správný okamžik. Samozřejmě, že můžete sázet i na jaře, ale krásnějších výsledků dosáhnete, pokud se do sázení pustíte hned. Nečekejte až udeří pořádné mrazy. Cibulky musí před zimou pořádně zakořenit, aby přečkaly mínusové teploty a byly připravené na příchod jara.

Sázení je hračka

Cibulky sázejte do hloubky až 12 centimetrů ve vzdálenosti asi 5 centimetrů. Poté jim dopřejte pořádnou zálivku, kterou na jaře dopřejte i rašícím tulipánům.

Nenáročná nádhera

Tulipány rozhodně doporučujeme všem majitelům rodinných domů. Proč? Můžete vybírat z širokého množství druhů, a přitom všechny na jaře prozáří vaši zahradu. Navíc je pořídíte do 15 korun. 

Jako správný zahradníček máte určitě radost, že se pro vás na zahradě najde ještě nějaká ta práce. Držíme vám palce, ať se na jaře máte čím kochat. Mějte krásný den, Vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí