Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Červencové práce na zahradě volají

Červencové práce na zahradě volají

Už jste někdy přemýšleli, jak vznikl název červenec? Tento měsíc označuje období, kdy už všechno červené ovoce dozraje. To znamená, že sklidíme většinu letních plodů. Co je lepšího, než vlastní čerstvé potraviny?

První měsíc prázdnin láká k odpočinku v přírodě - jen tak si lehnout do trávy na louce, kochat se lučním kvítím a pozorovat poletující motýly… Udělat si piknik na hezkém místě a užívat si sluníčko. Na zahradě pozorovat letničky, jíst ovoce přímo ze stromů a keřů. Odpočívat a nabrat sílu na další zahradnické práce - pořád něco roste a je třeba malinko pracovat i v létě. 

Jaká práce vás v červenci nemine? Nejdůležitější je zajistit dostatek vláhy pro zeleň. Tráva už na většině míst připomíná spíše seno. Co dělat, aby i v takových podmínkách byl trávník hezký? Ideální je mikrozávlaha, která udržuje vlhkost a vy máte postaráno.

Úplný základ je vybavit se kvalitní zahradní hadicí. Tu budete potřebovat skoro denně. Doporučuje se zavlažovat vydatně ráno nebo večer a klidně méně často - důležité je množství vody, která se dostane až ke kořínkům. Voda z povrchu se totiž rychle odpaří.

Sekat, nesekat - nejlepší pro porost je nekosit vůbec, pokud přece, snažte se sekat raději častěji, ale ne úplně nízko - tráva si tak udrží více vláhy.  V letních dnech, kdy jsou třicítky, nastartujte sekačku až k večeru, nebo trávník raději zalijte. 

TIP - přes léto je účinné mulčování - posekaná tráva se nechá na trávníku a rozhrne se po celé ploše - chráníme travnatou plochu před žárem a zároveň ji tím přirozeně přihnojíme.

Tento měsíc začíná také sklizeň zeleniny a bylinek. Můžete si pochutnat na čerstvých rajčatech, okurkách, hrášku, mrkvi - co jste si zaseli, to nyní vychutnáváte. Důležitá je i tentokrát pravidelná zálivka.

Bylinky se vám krásně rozrostly a vy nevíte co nimi? Nejlepší jsou čerstvé - využijete při vaření, do čajů, letních limonád. Ideální období je i na sušení zásob na zimu a zpracování sirupů, výluhů a výrobu mastí. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí