Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.

Jaké sazeničky do skleníku patří?

Nejpozději začátkem března je čas na to, abyste vyseli papriky. Na rajčata máte o něco více času, ale příliš dlouho neotálejte. V průběhu měsíce můžete začít s výsevem mrkve, ředkviček, špenátu, kedluben, řep, květáků, brokolice, cuket a okurek. Sazeničky ale musíte pečlivě hlídat. Může se totiž stát, že teploty v březnu ještě klesnou pod bod mrazu, a v takovém případě byste měli sazeničky před mrazem ochránit a zakrýt je, aby měly dostatek tepla.


Předpěstování letniček

Kromě zeleniny můžete v březnu do skleníku také dočasně umístit sazeničky letniček, které si zde předpěstujete. Díky tomuto kroku se na jejich květy můžete těšit již počátkem léta. A o kterých letničkách je řeč? Patří mezi ně především afrikány, astry, hvozdíky, lichořeřišnice, slaměnky a další.


Pozor na škůdce!

Ani ve skleníku se pěstovaným sazeničkám nevyhýbají škůdci. Naopak, právě zde mají škůdci méně přirozených nepřátel - ptáky. A pokud se ještě neobjevila slunéčka sedmitečná, musíte sazeničkám se škůdci pomoct sami. Možností je několik. U zeleniny byste se měli vyvarovat chemickým postřikům a zvolit raději biologickou ochranu. Na letničky pak můžete v případě nouze chemické postřiky použít, snažte se ale i tak dávat přednost těm šetrnějším.

Je vidět, že v březnu ve skleníku lenit nebudeme. A to nás ještě čeká duben - měsíc, kdy už bude s množstvím venkovních prací opravdu přituhovat. Proto určitě neváhejte a do zahradních prací se pusťte včas.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí