Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

5 rad, jak postavit skleník na zahradě

5 rad, jak postavit skleník na zahradě

Chcete se radovat z vlastní úrody ze zahrádky? V dnešním článku vám poradíme, jak si postavit pořádný skleník. Pojďte se do toho pustit s námi.
1.Vyberte místo
Nejdříve ze všeho musíte na zahrádce najít pro skleník vhodné místo. Ideální je takové, kde celý den svítí sluníčko, jelikož, jak jistě víte, na pěstování potřebujete teplé podmínky. Nemělo by být z žádné strany stíněno, a hlavně jej umístěte dál od centra dění na zahrádce. Už kvůli dětem. Stavte také raději dále od střech, kde v zimě může padat sníh nebo od ovocných stromů. Určitě zvažte i blízkost vody, kterou budete potřebovat na pravidelnou zálivku.
Hřeben skleníku by měl směřovat od severu k jihu, a to z toho důvodu, aby měl ideální postavení k slunci. 

2.Začněte základy
Nejlepší jsou betonové základy, které si udělá každý šikovnější zahrádkář klidně sám. Výšku základů udělejte tak, aby přesahovaly okolní terén alespoň o 5 nebo 10 cm. Dále je taky velmi důležitý povrch, který by měl být vodorovný. Skleník na něm musí pevně držet a odolávat povětrnostním podmínkám.

3.Myslete na dveře
Dveře ve skleníku jsou jasná věc, ale důležitá je jejich výška a šířka. Mějte na paměti, že jednou za čas budete potřebovat do skleníku dostat větší množství hlíny. Nejlepší k tomu bude využít kolečka, měly by se do dveří proto snadno vejít. Myslete i na vaše pohodlí, ať se nemusíte zbytečně moc hrbit.
Nejoblíbenější variantou jsou dveře na pantech, které mají dlouhou životnost.

4.Nezapomeňte na okna
Proč okna? Přece jenom některé dny v létě jsou dost parné a rostliny potřebuji občas čerstvý přívod vzduchu. 

Pokud nemáte dostatek času se o skleník starat denně, určitě využije automatické otvírače oken. Fungují na jednoduchém principu a okna se otevřou samy v ten správný čas.

5.Mějte představu o vnitřním uspořádaní
Než si vyberete skleník, dopředu si ujasněte, jaké chcete mít vnitřní uspořádání. Rozhodněte se, kde chcete mít cestičku, jestli budete využívat poličky nebo stoly, případně háčky a drátky na vyvazování rostlinek.

Držíme palce, ať se stavba skleníku povede a přináší vám jen samou radost, vaše Valmonky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí