Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

3 důvody, proč pěstovat levanduli

3 důvody, proč pěstovat levanduli

Nejen bylinkářky, ale klidně i vy si můžete užívat výhod kouzelné levandule.

1, Je voňavou dekorací

Levandule, kromě toho, že dobře vypadá, také nádherně umí provonět celou místnost. Perfektně se hodí do vázy jako samostatná kytice. Každopádně pokud jste kreativní, můžete z ní uvázat věnce a vyrobit jiné dekorace. 

Kdy je ale ten nejlepší čas na sklízení? To je dobrá otázka, na kterou samozřejmě známe odpověď. Květenství sklízejte v době, kdy je část květů otevřena a část ještě ne. Je to z toho důvodu, aby vám květy poté neopadávaly. Levanduli pak sušte na teplém, vzdušném a tmavém místě. Jak budete mít hotovo, můžete se pustit do tvorby ozdob nebo ji jednoduše můžete jenom nějak zavěsit a užívat si její vůni.

2, Můžete z ní uvařit čaj

Máte špatné spaní? V tom případě si levandulový čaj oblíbíte. Jak jej připravit? Usušte si květy a uschovejte na suché místo. Na večer si pak dejte jednu lžičku sušených květů na šálek čaje. Ten je ideální také na uklidnění nervů, umí ulevit i od bolesti hlavy a předchází nadýmání.

U tohoto typu můžete sklízet i v době květu.

3, Provoní váš šatník

Jak už jsme říkali, levandule je aromatickou dekorací a z toho důvodu se hodí skvěle i do šatníku. Co si budeme povídat, aviváže nejsou zdravé a nevydrží věčně. Každý však určitě ocení při otevření skříně příjemnou vůni, která se na vás line. Proto si můžete vytvořit levandulové sáčky, které do skříně různě vložíte. Mají jednu skvělou vlastnost, a to, že dokáží odehnat moly, a navíc provoněné prádlo levandulí, na vás bude působit uklidňujícím účinkem.

Jak na přípravu sáčku? Usušené květy nasypte do plátěných sáčků a zavažte ozdobnou stuhou. Teď už záleží na vás, zda sáček použijete jako drobný dárek nebo jako voňavou ozdobu do skříně.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí