Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Říjnová zahrada ve znamení hnojení a zazimování!

Říjnová zahrada ve znamení hnojení a zazimování!

Babí léto už dávno skončilo, příroda se zahalila do pestrobarevného kabátku z listí a pro nás nastal čas postarat se o zahrádku, aby byla připravena na zimu a v příští sezoně se mohla odvděčit za péči bohatou úrodou. Jaké jsou hlavní úkoly, které stojí na konci října před každým majitelem zahrádky nebo políčka? Zazimování a hnojení!

Jak hnojit před tím, než se zahrada připraví k zimnímu spánku?

Hnojení na podzim je důležitý úkol, který se nesmí zanedbat. Musíme ale vědět, jak na to, abychom přílišnou snahou zahradě neuškodili. Základem úspěchu je správně zvolené hnojivo. Podzimní hnojivo musí mít vyšší obsah draslíku a naopak méně dusíku. Takové hnojivo pomáhá rostlinným pletivům bránit se proti mrazu a chrání je před houbovými chorobami.


Je načase začít se zazimování zahrady!

Určitě nezapomeňte před zimou naposledy posekat trávník. Než se do toho ale pustíte, uvolněte sekačce přístup k trávníku a shrabejte veškeré spadané listí. V listopadu určitě ještě další přibude, ale je potřeba se ho zbavovat postupně.


Před příchodem zimy vaši péči vyžadují i některé trvalky. Ty odolné můžete nechat tak, jak jsou, ale o ty choulostivější se budete muset postarat a zakrýt je, aby přes zimu nezahynuly.


Nezapomeňte ani na zazimování závlahového systému

Dříve, než se ozve zima, je nutné myslet také na závlahový systém. Pokud byste se o něj před zimou nepostarali, mohlo by dojít k jeho poškození nebo dokonce k jeho likvidaci.

Jestliže vlastníte automatickou závlahu, začněte tím, že vypnete zdroj vody. Dále je nutné, abyste odstranili vodu ze všech částí systému. Odinstalujte veškeré hadice a postřikovače a schovejte je na suché místo, na kterém budou moci bez úhony přečkat zimu.


Jakmile jste se vším hotovi, nezapomeňte na úklid zahradní techniky, kterou nebudete přes zimu potřebovat. Dobře se o ni postarejte a důkladně ji uschovejte, abyste ji po zimě našli opět v dobrém stavu a mohli ji využít k další práci na zahradě. :-)

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Nejvyšší čas na sběr Aronie!

Nejvyšší čas na sběr Aronie!

Ukrývá se vám ještě teď v listopadu na zahradě keř aronie obsypaný černými plody? Výborně! Právě nyní totiž nastává nejlepší doba pro její sběr.
Nejvyšší čas na sběr Aronie!
Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Letošní úroda jablek je opravdu vydařená. Ocitli jste se jako mnozí další v záplavě tohoto ovoce? Nestíháte zpracovat vlastní zásoby a už vám známí nabízejí své přebytky? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli kladně, mohly by vám přijít vhod naše tipy na efektivní využití veškeré úrody.
Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?
Pelyněk - opomíjené bohatství lidového léčitelství

Pelyněk - opomíjené bohatství lidového léčitelství

Roste vám na zahrádce pelyněk? Nebo uvažujete o jeho výsadbě? Chcete se dozvědět více o tom, proč pelyněk na zahrádce nevynechat? Pojďme se podívat na to, jaké výhody s sebou tato často opomíjená bylina přináší, a proč se vyplatí ji na zahrádce mít.
Pelyněk - opomíjené bohatství lidového léčitelství