Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Říjnová zahrada ve znamení hnojení a zazimování!

Říjnová zahrada ve znamení hnojení a zazimování!

Babí léto už dávno skončilo, příroda se zahalila do pestrobarevného kabátku z listí a pro nás nastal čas postarat se o zahrádku, aby byla připravena na zimu a v příští sezoně se mohla odvděčit za péči bohatou úrodou. Jaké jsou hlavní úkoly, které stojí na konci října před každým majitelem zahrádky nebo políčka? Zazimování a hnojení!

Jak hnojit před tím, než se zahrada připraví k zimnímu spánku?

Hnojení na podzim je důležitý úkol, který se nesmí zanedbat. Musíme ale vědět, jak na to, abychom přílišnou snahou zahradě neuškodili. Základem úspěchu je správně zvolené hnojivo. Podzimní hnojivo musí mít vyšší obsah draslíku a naopak méně dusíku. Takové hnojivo pomáhá rostlinným pletivům bránit se proti mrazu a chrání je před houbovými chorobami.


Je načase začít se zazimování zahrady!

Určitě nezapomeňte před zimou naposledy posekat trávník. Než se do toho ale pustíte, uvolněte sekačce přístup k trávníku a shrabejte veškeré spadané listí. V listopadu určitě ještě další přibude, ale je potřeba se ho zbavovat postupně.


Před příchodem zimy vaši péči vyžadují i některé trvalky. Ty odolné můžete nechat tak, jak jsou, ale o ty choulostivější se budete muset postarat a zakrýt je, aby přes zimu nezahynuly.


Nezapomeňte ani na zazimování závlahového systému

Dříve, než se ozve zima, je nutné myslet také na závlahový systém. Pokud byste se o něj před zimou nepostarali, mohlo by dojít k jeho poškození nebo dokonce k jeho likvidaci.

Jestliže vlastníte automatickou závlahu, začněte tím, že vypnete zdroj vody. Dále je nutné, abyste odstranili vodu ze všech částí systému. Odinstalujte veškeré hadice a postřikovače a schovejte je na suché místo, na kterém budou moci bez úhony přečkat zimu.


Jakmile jste se vším hotovi, nezapomeňte na úklid zahradní techniky, kterou nebudete přes zimu potřebovat. Dobře se o ni postarejte a důkladně ji uschovejte, abyste ji po zimě našli opět v dobrém stavu a mohli ji využít k další práci na zahradě. :-)

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Únor - měsíc řezu

Únor - měsíc řezu

V únoru už nám obvykle počasí i zahrada začínají dávat nepatrné signály, že se blíží jaro. Někdy je to přesná předzvěst, někdy právě naopak a jaro se ještě dlouhé týdny neukáže. Ať už je to ale jakkoli, neměli bychom tyto první známky přicházejícího jara brát na lehkou váhu. Určitě bychom měli začít s přípravami a pustit se do ořezávání stromků a keřů.
Únor - měsíc řezu
Lednová zahrada

Lednová zahrada

Mohlo by se zdát, že se zahrada na dobu zimních měsíců kompletně uložila ke spánku, ale není to tak úplně pravda. V každém období se nějaká ta prospěšná práce na zahrádce najde, v zimě jí ale může být méně. Neměli bychom však zapomínat na některé důležité věci, které je třeba v lednu zařídit.
Lednová zahrada
Zahrada a její funkce o Vánocích

Zahrada a její funkce o Vánocích

V prosinci už nás práce na zahradě téměř nezaměstnávají, o vše je postaráno a připraveno na zimu. Určitě ale nesmíme zapomenout zahradu ještě jednou zkontrolovat a ujistit se, že je všechno tak, jak má být.
Zahrada a její funkce o Vánocích