Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Jablíčkům se letos daří. Jak si poradit s jejich nadúrodou?

Letošní úroda jablek je opravdu vydařená. Ocitli jste se jako mnozí další v záplavě tohoto ovoce? Nestíháte zpracovat vlastní zásoby a už vám známí nabízejí své přebytky? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli kladně, mohly by vám přijít vhod naše tipy na efektivní využití veškeré úrody.

Moštujeme, moštujeme a zase moštujeme

K nejzdravějším způsobům zpracování ovoce, ke kterému už nepotřebujete žádné další ingredience, patří rozhodně moštování. Pro výrobu moštu jsou perfektní především podzimní odrůdy jablek, které mají vyšší obsah cukru. Získáte tak výborné a zdravé pití. Skvěle vás osvěží a dodá vám velké množství vitamínů.

Zavařujeme, sušíme a pečeme

Komu se do moštování nechce, nebude muset dlouho přemýšlet nad dalšími způsoby, jak jablka využít. Pokud si chcete udělat zásoby na zimu, pusťte se do zavařování. Možností je opět více - zavařujeme především kompoty, ale zapomenout nesmíme ani na přesnídávky, ty ocení především děti. Zavařit můžete také nastrouhaná jablka, která později využijete jako náplň do pečení. Až budete péct jablečný závin, zavařená nastrouhaná jablka rozhodně přijdou vhod a celé pečení vám urychlí.

Pro milovníky sušeného ovoce je nadúroda jablek jedinečnou příležitosti pro vytvoření chutných zásob. Jablečné křížaly jsou skvělou svačinkou, která přijde kdykoli vhod.

Koho už ale mlsná honit začala, neměl by váhat a pustit se rovnou do pečení. Receptů na nejrůznější jablečné koláče, záviny a zákusky je spousta, záplava jablek rozhodně vybízí k experimentování.

A v neposlední řadě destilujeme :-)

Pro mnohé je nejoblíbenějším skupenstvím jablek to kapalné. Domácí jablkovice nikdy nepřijde nazmar. Pokud se na ni letos chystáte, dlouho neotálejte a začněte co nejdříve vytvářet kvas.


Až všechnu jablečnou úrodu zpracujete, měli byste začít myslet na příští rok. Starost o ovocné stromy a především o jabloně začíná právě na podzim. Kromě důkladné závlahy nezapomeňte ani na podzimní prořezávání stromků. Jabloně se vám za vaši péči odvděčí zase v další sezóně.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Lednová zahrada

Lednová zahrada

Mohlo by se zdát, že se zahrada na dobu zimních měsíců kompletně uložila ke spánku, ale není to tak úplně pravda. V každém období se nějaká ta prospěšná práce na zahrádce najde, v zimě jí ale může být méně. Neměli bychom však zapomínat na některé důležité věci, které je třeba v lednu zařídit.
Lednová zahrada
Zahrada a její funkce o Vánocích

Zahrada a její funkce o Vánocích

V prosinci už nás práce na zahradě téměř nezaměstnávají, o vše je postaráno a připraveno na zimu. Určitě ale nesmíme zapomenout zahradu ještě jednou zkontrolovat a ujistit se, že je všechno tak, jak má být.
Zahrada a její funkce o Vánocích
Nejvyšší čas na sběr Aronie!

Nejvyšší čas na sběr Aronie!

Ukrývá se vám ještě teď v listopadu na zahradě keř aronie obsypaný černými plody? Výborně! Právě nyní totiž nastává nejlepší doba pro její sběr.
Nejvyšší čas na sběr Aronie!